Telefon   668 995 935

Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kursy na podesty

Praca w charakterze operatora podestów ruchomych wymaga gruntownego przygotowania oraz uzyskania stosownych kwalifikacji. Podnoszenie załadunku lub osób na odpowiednią wysokość jest bowiem odpowiedzialnym zadaniem, któremu tylko dobrze wyszkolona osoba jest w stanie sprostać. Podstawowym celem oferowanych przez nas kursów na podesty jest kompleksowe przygotowanie kursantów do pracy na stanowisku operatora, tak aby mogli czuć się pewnie podczas wykonywania codziennych zadań.

W ramach naszej oferty możesz wziąć udział w szkoleniu na podesty ruchome i podnośniki w kategorii IP:

 • wolnobieżne,
 • samojezdne montowane na pojeździe,
 • przewoźne. 

Decydując się na szkolenie w Marko, zyskujesz gwarancję, że po jego ukończeniu będziesz posiadał zarówno wiedzę teoretyczną, jak i umiejętności praktyczne. Nasz kurs obejmuje bowiem zagadnienia dotyczące obsługi podestów, ich budowy, zasad bezpiecznej eksploatacji, a także sposobów postępowania w razie awarii lub wypadku. Ponadto po jego ukończeniu możesz przystąpić w naszej placówce do egzaminu państwowego przed komisją Urzędu Dozoru Technicznego na sprzęcie, który już znasz.

 

pracownik na podeście

podest ruchomy masztowy

Podest ruchomy masztowy

podest ruchomy nozycowy

Podest ruchomy nożycowy

podest ruchomy przegubowy

Podest ruchomy przegubowy

podest ruchomy teleskopowy

Podest ruchomy teleskopowy

Jeśli szukasz rzetelnego szkolenia, po którym z łatwością zdasz egzamin państwowy, skontaktuj się z nami już teraz!
Promocja

Kurs na operatora podestów ruchomych - zamiast 590 zł zapłacisz 490 zł* + 200 zł egzamin UDT
*umożliwiamy płatność ratalną bez konieczności pierwszej wpłaty

podnośnikPrzebieg szkolenia

Kurs przyszłych operatorów odbywa się dwuetapowo:

 • część teoretyczna, podczas której zapoznaje się z tematyką związaną z obsługą podestów ruchomych oraz materiałami wymaganymi przez Urząd Dozoru Technicznego,
 • część praktyczna, kursant zdobywa manualne umiejętności obsługi podestów ruchomych

Po ukończonym szkoleniu wydajemy zaświadczenie o ukończeniu kursu, które umożliwia podejście do egzaminu państwowego. Chęć przystąpienia do egzaminu wymaga złożenia wniosku w oddziale Urzędu Dozoru Technicznego oraz uiszczenia opłaty, która na dzień dzisiejszy wynosi 200 zł. Egzamin odbywa się w naszej placówce na urządzeniach, które są dobrze znane kursantom.

Egzamin państwowy przed komisją Urzędu Dozoru Technicznego

Po zdaniu egzaminu państwowego kursant otrzymuje zaświadczenie kwalifikacyjne (czyli uprawnienia) wydane przez Urząd Dozoru Technicznego. Zaświadczenie kwalifikacyjne jest bezterminowe i obowiązuje na terenie Rzeczypospolitej Polskiej. W nowelizowanej obecnie ustawie o dozorze technicznym przewiduje się jednak wydawanie zaświadczeń kwalifikacyjnych na okres 5 lat. O ile w okresie 5 lat operator będzie obsługiwał UTB łącznie przez okres minimum 2 lata uprawnienia zostaną mu przedłużone na okres następnych 5 lat, bez ponoszenia żadnych opłat.

legitymacja

Praca za granicą

Na terytorium Unii Europejskiej, Konfederacji Szwajcarskiej i w państwach członkowskich Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu, obowiązuje dyrektywa 2005/36/WE z dnia 7 września 2005 r. na podstawie której uznawane są wzajemne uprawnienia. Na wniosek osoby, która potrzebuje potwierdzenia swoich kompetencji Firma MARKO może wydać również certyfikat międzynarodowy. Certyfikat jest ważny 5 lat.

Warunki przyjęcia na kurs na podnośniki

 • ukończona szkoła podstawowa
 • ukończone 18 lat
 • badania wysokościowe

Nie wymagamy:

 • prawa jazdy
 • orzeczenia psychologicznego
 • średniego wykształcenia

 

Preferujemy indywidualny tok nauczania, dzięki któremu całą uwagę poświęcamy jednemu kursantowi, a system dydaktyczny jest dostosowany do jego umiejętności i potrzeb. Spotkania ustalamy w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach 8-17 oraz soboty od godzinach 9-13.